Arla suurendab piimatootmist 450 lehmaga

Arla suurendab piimatootmist 450 lehmaga

ABUJA-kuna Nigeeria piimatööstus areneb jätkuvalt, avalikustas üks maailma piimatootmise hiiglasi Arla Global Dairy Products Limited eile riigi piimatootmise suurendamise 450 lehmaga Kaduna osariigis.

Selle tegi teatavaks Vanemprojektijuht, Arla Talu, Snorri Sigurdsson, rääkides Vanguardiga Nigeeria piimatootmise parandamisest hiljutisel riikliku Piimapoliitika valideerimise seminaril, mille korraldas föderaalne Põllumajandus-ja maaelu arengu ministeerium koostöös föderaalse tööstus -, kaubandus-ja Investeerimisministeeriumiga.

Sigurdsson ütles: “Mida me praegu teeme, ehitame oma talu Kadunasse 450 lehmaga, mis võetakse tootmisse hiljem sel aastal, nii et teeme selle operatsiooniga suure hüppe tulevikku.

“Toetame ka kohalike talude ehitamist Kadunasse. Ostame piima kohalikelt talunikelt, toetame neid ja maksame neile piima eest väga head hinda, mis on praegu Nigeerias tegelikult kõrgeim, ja sel viisil surume neid ka õiges suunas, et rohkem piima toota ja seda kohapeal toota.

“Nigeeria on suurepärane riik ja kasvab kiiresti ning see on suurepärane võimalus põllumajandusele; ilm, kliima, pinnas, isegi Sahara liiv kõik aitab, see on ideaalne riik tootmiseks, ilm, siinne kliima on põllumajanduse jaoks suurepärane.”

Siiski märkis ta, et piimatootmise parandamiseks on veel ruumi, kuna piimatoodete tarbimine Nigeerias on endiselt madal.

“Noh, asi on selles, et piimatoodete tarbimine on Nigeerias väga madal ja kohaliku tootmise suurendamiseks peate korraldama piimakarjakasvatuse tööstuse.

“Tootmisruum on Nigeerias palju madalam, endiselt on ainult 700 miljonit kilo piima, mida pole palju, nii et me rõhutame, et õpetada ja koolitada kohalikke põllumajandustootjaid oma lehmi paremini kasutama, et karjamaad paremini kasutada ja anda lehmadele võimalus toota rohkem piima, kuid teil on vaja ka aretusprogramme, et suurendada lehmade tootlikkust ja saada rohkem loomi maapinnale.

“Teil on suurepärane riik, teil on suurepärased võimalused lehmade sööda tootmiseks ja paremaks korraldamiseks on tee edasi, et saada oma hektarilt rohkem tootlikkust, nii et teil on lehmadele sööta ja see on alfa ja Oomega tootmises, mida peate lehmadele sööta,” ütles ta.

Vahepeal tunnistas ta (Sigurdsson), et “see võtab aega, see on pikk protsess, see pole sprint, see on Maraton, kuid õige oskusteabe ja teadmistega on kiire ja kindel, kuid kannatlikkus on väga oluline, see võtab aega, meil õnnestub, kuid see võtab millalgi aega,” lisas ta.

Lisa kommentaar

Previous post Teni, DO2DTUN, Philkeyz särab kohtunikena Boom play ülikoolilinnaku muusika superstaari hooajal 1
Next post 2023 valimised: Aisha Buhari, APC Progressiivse Naiste konverentsi korraldamiseks