Ayade vannub-endine NGE asepresident teenistuse juhina

Ayade vannub-endine NGE asepresident teenistuse juhina

Poolt Ike Uchechukwu
Cross River State kuberner, prof Ben Ayade, neljapäev vandus-in ajakirjanik ja endine asepresident ( Ida ) ,Nigeeria Gild toimetaja, hr Timothy Ogbang Akwaji kui riigi uus juht teenust.

Akwaji, kes on esimene nii määratud ajakirjanik, oli erinevalt toimetaja, peatoimetaja ,siis riigile kuuluva ajalehe peadirektor, Nigeeria Kroonika ja nädalavahetuse Kroonika kirjastajad.

Põhiliselt ajakirjanik, ta oli kaks korda asepresident, (Ida)Nigeeria Gild toimetajad ja ka laekur Gild, liige alalise komitee thesame keha samuti üks kord Sekretär NUJ Cross River state.

Kuni Teenistusjuhiks nimetamiseni oli Akwaji alaline sekretär, Cross Riveri osariigi kliimamuutuste ministeerium ja International Development Corporation, MIDC vastavalt.

Rääkides kuberneri Kantselei täitevnõukogu kojas toimunud vannutamise tseremoonial, Calabar, Ayade tunnustas uut talituse juhatajat harmooniliste töösuhete eest erinevate ministeeriumide volinikega, eriti, dr Inyang Asbong, MIDC volinik, kus ta töötas alalise sekretärina.

Tema sõnad: “ma tahan, et see oleks õppetund kõigile alalistele sekretäridele, et just sellised peaksid olema alalise sekretäri ja voliniku suhted.

“Lühikese koostööperioodi jooksul on nad seotud punktiga, et naine võiks tsiteerida tema tsitaati ilma seda peaaegu lugemata.

“See näitab selgelt, et lõhenemine, mis meid lahutab, on kaugelt nähtav kui need, mis meid ühendavad. See näitab, et hea suhtumise ja käitumisega volinik võib tuua oma alalise sekretäri nii lähedale, et temast saab üks,” ütles ta.

Rääkides edasi , Ayade kirjeldas uut teenistuse juhti kui silmapaistvat teadlast, teadlane, kolleeg, silmapaistev kahekordne magistrikraadi omanik teaduse geneetikas, juhtimine, Avalik haldus, samuti ajakirjanduses.

Ta on suhtumise poolest silmapaistev mees, terviklikkus, iseloom, au ja väärtus, lisades, et ta usaldab teda täielikult.

“Ma tean, et olete ise laetud. See on esimene kord, kui vannun alalist sekretäri ilma süüdistust esitamata, sest usun, et teate õiget asja, mida teha, ” sõnas Ayade.

Akwaji avaldas omalt poolt kubernerile tänu tema ametisse nimetamise eest, öeldes, et tema ametisse nimetamine on Nigeeria meediaringkonda erutanud.

Ta kinnitas kubernerile, et teenistuse juhina töötab ta kohusetundlikult Cross Riveri avaliku teenistuse tootlikkuse suurendamiseks.

“Ma teen koostööd avaliku teenistuse komisjoni ja kohaliku omavalitsuse Teenistuskomisjoniga, mis on kaks teenistuse institutsiooni, mis vastutavad värbamise, edutamise ja distsipliini eest, et need kaks teenistust töötaksid sujuvalt ja harmooniliselt eesmärgiga pakkuda põhipunkte, mille alusel valitsuse kiiduväärset poliitikat saab sujuvalt rakendada,” ütles Akwaji.

Ta lubas tagada, et edutamine avalikus teenistuses põhineb tootlikkusel, rõhutades, et peamised esinejate näitajad võetakse kasutusele ja nendega arvestatakse enne, kui kedagi edutatakse.

Uus HoS lubas lahendada kummitustöötajate probleemi pea ees, lepitades nominaalse rulli palgaarvestusega.

“Me püüame nii palju kui võimalik sobitada nominaalse rulli palgaarvestuse nii, et Cross River Riik, mis on väljakutseid raha ei mahuta ühtegi kriminaalmenetluse protsessi palgal.”

Akwaji märkis ka, et Akwa Ibomi ekstsisiooni tõttu Cross Riverist oli vaja tööjõudu ümber vahetada, mis jättis riigile ammendunud töötajad, kes on pensionil.

Lisa kommentaar

Previous post Väidetav n75m Pettus: kohus kustutab IMO asespiikri vastu kriminaalsüüdistuse
Next post Buhari külastab varalahkunud pealiku Ernest Shonekani perekonda