FCT kasutab droone, et jälgida 2022. aasta üleujutusi, kliima väljavaateid

FCT kasutab droone, et jälgida 2022. aasta üleujutusi, kliima väljavaateid

Autor Omeiza Ajayi-Abuja
Federal Capital Territory Administration FCTA teatas, et on sõlminud plaanid kasutada droone selle aasta kliimaväljavaadete ja üleujutuste jälgimiseks, et saada reaalajas andmeid, mis võiksid elanike turvalisust suurendada.

Peadirektor, FCT hädaolukordade juhtimise agentuur FEMA, Abbas Idriss, kes selle kolmapäeval Abujas toimunud pressikonverentsil avalikustas, lisas, et agentuur töötab ka selle nimel, et vähendada reageerimisaega.

“Edaspidi kavatseb FEMA katastroofide ohjamisel kasutusele võtta rohkem tehnoloogiat, et veelgi vähendada reageerimisaega 5 minutilt 3 minutile. Kavatseme droone kasutada eriti üleujutuste ja muude kliimaprognooside ajal.

Samuti kavatseme tagada nimeti ja NIHSA 2022. aasta üleujutuste väljavaadete kiire levitamise, et suunata põllumajandustegevust ning inimelude ja vara ohutust, ” ütles ta.

Tema sõnul päästis FEMA ka sa kaupu ja vara, mille hinnanguline väärtus oli üle N1, 26 miljardi, 2021.aasta jaanuarist detsembrini toimunud turupõlengute puhangutest.

Ta lisas, et samal perioodil päästeti erinevatel päästeoperatsioonidel kokku 3715 inimelu.

Agentuuri tegevuse edasise jaotuse korral päästeti üleujutustest 2025 inimelu, kõrgeim näitaja 802 oli pärit Trademore Kinnisvara üleujutus aastal Lugbe, samas kui piirkonnas kaotasid üleujutused viis inimelu.

Ta lisas, et FEMA päästis 1444 inimest erinevatest tuletõrjeoperatsioonidest, sealhulgas Ebeano Superturu tulekahjust, kus päästeti 74 inimest, Kugbo mööblituru tulekahjust, kus päästeti 102 elu ja 300 elu Gwarinpa vana Kalluri garaaži tulekahjust.

Tema sõnul taastas agentuur Trademore ‘ i päästeoperatsioonide käigus 26 sõidukit, samal ajal kui vaatlusperioodil oli vee all 183 maja.

Ta paljastas, et agentuur registreeris selle kasutamise kasvu. 112 tasuta hädaabinumber, kuna see sai 173 hädakõnet 2021.aastal, võrreldes 153-ga 2020. aastal.

“Muud 2021. aastal toimunud päästeoperatsioonid hõlmasid kokkuvarisenud hoonete juhtumeid, kus suutsime päästa 17 inimest; kaotasime siiski 2 inimelu.

“Uppumisjuhtumid nõudsid ühe elu, samal ajal kui päästsime 7 inimest erinevatest jõgedest. Salvestasime 2 gaasiplahvatuse juhtumid, õnneks ei kaotatud ühtegi inimelu. Samuti kaotasime 7 inimelu sõjalise lennuõnnetuse tõttu, ” ütles ta.

Idriss lisas, et umbes 1128 riigisiseselt ümberasustatud koolilast registreeriti ka FCT LEA algkoolides 2019./ 2020. aasta sessiooniks.

Lisa kommentaar

Next post Digital Nodi kaasasutaja Mohit Mirchandani tunnustab oma uskumatut edu kaasasündinud kannatlikkusele