FG debunksi aruanne loodusliku poliomüeliidi viiruse uue puhangu kohta mõnes osariigis

FG debunksi aruanne loodusliku poliomüeliidi viiruse uue puhangu kohta mõnes osariigis

ABUJA-föderaalvalitsus on tühistanud mõned teated loodusliku poliomüeliidi viiruse puhangu kohta mõnes Föderatsiooni osariigis.

Valitsuse sõnul pole riigis olnud ühtegi uut haigusjuhtumit pärast viimast juhtumit, mille tunnistajaks oli 2016.aastal.

Riiklik esmatasandi tervishoiu Arendamise Agentuur, mis lükkas väited oma tegevdirektori dr Faisal Shuaibi kaudu avalduses ümber, ütles aga, et riigis on praegu 395 2.tüüpi mutantse polioviiruse (cMPV2) juhtumit 27 osariigis ja FCT-s.

Ta tuletas meelde, et ” Nigeeria ja Aafrika Piirkond olid sertifitseeritud loodusliku poliomüeliidi viirus (WPV) tasuta 2020.aastal pärast Aafrika poliomüeliidi likvideerimise sertifitseerimise piirkondliku komisjoni (ARCC) ranget kontrolli-ja sertifitseerimisprotsessi, mis kestis kolm aastat WPV tuvastamata jätmist. “

“Kuni tänaseni ei ole WPV juhtumit kusagil riigis olnud,” rõhutas agentuur avalduses.

Agentuur kinnitas nigeerlastele, et jätkab koostöös oma partneritega järelevalve-ja vaktsineerimiskampaaniate läbiviimist, et vältida ja ohjeldada loodusliku poliomüeliidi viiruse võimalikku importi riiki.

Avalduses loeti täielikult: “NPHCDA ja arengupartnerite tähelepanu On juhitud teatavatele meediajaotistele, milles väidetakse, et mõnes osariigis on uue polioviiruse puhang.

“Kahtluste vältimiseks ei ole üheski riigis alates viimasest juhtumist 2016.aastal teatatud metsiku poliomüeliidi viiruse (WPV) juhtumist.

“Praegu on meil 395 tsirkuleeriva mutantse polioviiruse 2.tüüpi (cMPV2) juhtumit 27 osariigis ja FCT-s.

“Nigeeria ja Aafrika Piirkond olid 2020. aastal sertifitseeritud loodusliku poliomüeliidi viiruse (WPV) vabaks, järgides Aafrika poliomüeliidi likvideerimise sertifitseerimise piirkondliku komisjoni (ARCC) ranget kontrolli-ja sertifitseerimisprotsessi, mis kestis kolm aastat WPV tuvastamata jätmist. Praeguseks ei ole WPV juhtumit kusagil riigis olnud.

“cMPV2 puhanguid põhjustavad laste immuunsuse lüngad mitmel põhjusel, sealhulgas madal rutiinne immuniseerimise katvus, ja puuduvad lapsed immuniseerimiskampaaniate ajal. Mitmete lastehalvatuse kampaaniate ja muude terviseprogrammide peatamine 2020.aastal, samuti rutiinse immuniseerimise katkestused COVID-19 pandeemia tõttu tekitasid täiendavaid immuunsuse lünki, mis viisid uute ja laiemate puhanguteni ning ringleva mutantse polioviiruse edasikandumise veelgi suurenemiseni nii kogu maailmas kui ka Nigeerias.

“Viirused arenevad piirkondades, kus on halb kanalisatsioon, avatud roojamine ja ebapiisav juurdepääs puhtale joogiveele. Need on võimaldanud viirust saastunud vee ja halva reovee kõrvaldamise kaudu kergesti ühelt inimeselt teisele edastada. Suurenevast vaesusest tingitud alatoitumus on ka kokkupuutuvate laste eelsoodumus. Need mitte-looduslikud polioviirused, mis tekkisid viiruste paljunemise normaalsete muutuste tõttu keskkonnas, ei ole nii virulentsed kui WPV ja neist teatatakse ka paljudes teistes riikides.

“Koostöös meie doonorite ja arengupartneritega on Nigeeria juba omandanud uusi vahendeid ja ressursse, et tagada haiguspuhangute ohjeldamine väga jõuliste haiguspuhangute abil, kasutades uudset suukaudset lastehalvatuse vaktsiini (nOPV2), mis on osutunud tõhusaks cMPV2 leviku peatamisel. Kõik 36 osariiki ja FCT on läbinud vähemalt ühe nOPV2 haiguspuhangu vastuse (OBR). Selleks aastaks on kavandatud ka mitu muud OBR-I vooru ja muud kampaaniad o-5-aastaste laste limaskesta immuunsuse parandamiseks süstitava poliomüeliidi vaktsiini (IPV) abil. Samuti suurendatakse jõupingutusi rutiinse immuniseerimise katvuse suurendamiseks COVIDI-eelsetest väärtustest kaugemale.

“NPHCDA kinnitab nigeerlastele, et agentuur ja partnerid jätkavad järelevalve-ja vaktsineerimiskampaaniate läbiviimist, et vältida ja ohjeldada loodusliku poliomüeliidi viiruse võimalikku importi riiki.

“Kasutame seda võimalust, et korrata vanemate ja hooldajate tähtsust, kes toovad oma lapsed rutiinseks immuniseerimiseks vaktsiiniga ennetatavate haiguste vastu.”

Lisa kommentaar

Previous post 2023 valimised: Aisha Buhari, APC Progressiivse Naiste konverentsi korraldamiseks
Next post Väidetav n75m Pettus: kohus kustutab IMO asespiikri vastu kriminaalsüüdistuse