Gaasi keetmine: veeldatud naftagaas pakub stabiilsuse saavutamiseks uusi võimalusi

Gaasi keetmine: veeldatud naftagaas pakub stabiilsuse saavutamiseks uusi võimalusi

Föderaalvalitsusele on tehtud ülesandeks anda kohalikele tootjatele maksusoodustusi, et võimaldada neil rahastada infrastruktuuri arendamist, pöörata tagasi käibemaks, käibemaks, parandada juurdepääsu Välisvaluutale, suunata ekspordikaubad sisetarbimisele ja kõrvaldada kõik väljapressimise vormid osana uutest võimalustest, mis on vajalikud sektori stabiilsuse saavutamiseks.

Intervjuus Energy Vanguardile, nädalavahetusel, Nigeeria LPG Assotsiatsiooni President, Nlpga, hr Nuhu Yakubu, omistas puuduse ja kõrged hinnad sellistele küsimustele nagu hiljutine käibemaksu kehtestamine, käibemaks, raskused, mis on seotud juurdepääsuga välisvaluutale ja väljapressimisele väärtusahela erinevates kohtades.

Ta ütles: “Oleme valitsusega arutanud kohalikele tootjatele fiskaalsete stiimulite andmist, et võimaldada neil rahastada infrastruktuuri arendamist kohaliku tootmise parandamiseks. Stiimulid hõlmavad madala intressiga sekkumisfonde, imporditud veeldatud naftagaasi käibemaksu tühistamist jne.

“Kuna üle 50-60 protsendi omamaisest tarbimisest pärineb impordist, oleme samamoodi väitnud, et pöördume tagasi hiljutisele imporditud veeldatud naftagaasi KÄIBEMAKSUPOLIITIKALE.

“Samamoodi, kuna sisetarbimine sõltub suuresti impordist, oleme väitnud, et föderaalvalitsus annab veeldatud naftagaasi importijatele parema juurdepääsu forexile.

“Arutleme ka võimaluse üle suunata rohkem ekspordilasti sisetarbimisse, pidades siiski silmas vastavate eksportivate tootjate ekspordilepingukohustusi.

“Oleme nõudnud ametiühingute ja ühenduste poolt depoodes ja terminalides väljapressimise suhtes nulltolerantsi.

“Need väljapressimised maksude kaudu on muutunud liiga suureks ja moodustavad nüüd märkimisväärse protsendi jaemüügipumba hindade kogunemisest. Need on mõned valdkonnad, milles me praegu valitsust nõustame.”

Naftatoodete hinnakujunduse reguleeriva agentuuri PPPRA andmed näitasid aga, et sel aastal on kogu riigis tarnitud rohkem veeldatud naftagaasi, võrreldes vastava perioodiga 2020.aastal.

Andmed näitasid, et 2021.aasta augusti seisuga tarniti 740 675,72 MT keedugaasi, mis näitab kasvu 9,6 protsenti, 2021.aastal võrreldes 675 814,72 MT-ga, mis tarniti eelmise aasta esimese kaheksa kuu jooksul.

PPPRA andmed näitasid ka, et vaatamata sellele, et neil on üks maailma suurimaid gaasivarusid ja juhtiv veeldatud maagaasi eksportija, imporditakse suurem osa Nigeerias tarbitavast veeldatud NAFTAGAASIST maailmaturult.

Viimaste andmete kohaselt imporditi 2021.aasta augustis 55,4 protsenti üleriigiliselt tarnitud 85 264,803 tonnist USA-st, Alžeeriast ja Ekvatoriaal-Guineast, 44,6 protsenti aga kohalikult.

Gaasi kümnend
Igal juhul kujutavad hinnatõusud tõsist ohtu föderaalvalitsuse plaanile suurendada gaasi kasutamist rahva valitud energiana.

12,5 kg kaaluva keedugaasi silindri hind, mida aasta alguses müüdi enam kui N4 000 eest,on tõusnud enam kui N7 000-ni. Valitsus oli selle aasta märtsis kuulutanud 2021-2030 Nigeeria gaasikümnendiks eesmärgiga lasta majandusel töötada peamiselt gaasiga.

MOMAN
Nigeeria suuremate Naftaturundajate Assotsiatsiooni esimees MOMAN, hr Olumide Adeosun, on aga ühinenud teiste ekspertidega, et nõuda käibemaksu tühistamist, väites, et see pärsib jätkuvalt veeldatud naftagaasi levikut rahvas. Ta ütles:

“Kahjuks ei tooda me endiselt piisavalt kodumaist veeldatud naftagaasi; seega peame tegema palju importi ja näeme veeldatud naftagaasi hinnas kogu maailmas tõusu.

“Kodumaal, mida me saame teha? Ma arvan, et on olnud arutelusid tootelt võetava käibemaksu üle.

“Üks praegu toimuvatest suurtest aruteludest on see, kuidas seda kõrvaldada, kuna maks loob loomulikult tõkke Gaasi kümnendi eesmärkidele, milleks on muu hulgas vedelgaasi levik ja kasutuselevõtt alternatiivina biomassile. Niisiis, me loodame, et selles suunas tehakse mõningaid edusamme.”

Väljavaade
Olukord muutuks tõenäoliselt keskpikas ja pikas perspektiivis, kui Nigeeria veeldatud maagaasi Rong 7, mis eeldatavasti suurendab Nigeeria veeldatud maagaasi tootmist 22 miljonilt tonnilt 30 miljonile tonnile aastas umbes 2025.aastaks, saab reaalsuseks.

Juba NLNG Limited avalikustas, et suurendab veeldatud naftagaasi eraldamist siseturule 350 000MT-lt 450 000MT-le aastaks 2021, lisades, et kolimise eesmärk on toetada föderaalvalitsuse plaani süvendada veeldatud naftagaasi (keedugaasi) levikut Nigeerias.

Ettevõtte sõnul on NLNG soov süvendada veeldatud naftagaasi levikut Nigeerias suunatud nigeerlaste tervisliku elu loomisele, andes neile juurdepääsu toiduvalmistamiseks puhtale energiaallikale.

Samuti öeldi: “2007.aastal oli veeldatud naftagaasi kogutarbimine Nigeerias umbes 50 000MT. Täna on see umbes miljon tonni ja NLNG panus on 350 000MT.

“Oleme pöördunud oma juhatuse poole, et saada mandaat NLNG panuse suurendamiseks järgmisest aastast 450 000MT-ni. See on NLNG väga positiivne panus.”

Lisa kommentaar

Previous post Pankade krediit erasektorile tõuseb 33% n35trn-ni
Next post Camping World Stadium testimiskoht suletakse esmaspäeval