GENCOs kaotab tilk 42.2% N147.05bn üle maksmata jätmise kasutamata võimsus

GENCOs kaotab tilk 42.2% N147.05bn üle maksmata jätmise kasutamata võimsus

ELEKTRITOOTMISETTEVÕTTED, Gencose kahjum, mis on seotud kasutamata elektri eest maksmata jätmisega, langes ajavahemikus jaanuar kuni November 2021 n147,05 miljardini, N256,03 miljardilt 2020.aasta vastaval perioodil, mis näitab vähenemist 42,6 protsenti.

Energy Vanguardi vaadeldud autoriteetne tööstuse aruanne näitas ka seda, et Nigeeria Keskmine kasutamata elektritootmine langes 2,254.64 Megavattini, MW 2021.aastal, 3,742,43 MW-lt 2020.aastal, peamiselt infrastruktuuri puudumise tõttu.

Täpsemalt, kõrgeim kasutamata võimsus, 3291,15 MW registreeriti 2021.aasta septembris, võrreldes 4489,00 MW-ga, mis registreeriti 2020.aasta aprillis, samas kui kõige vähem kasutamata võimsus 1634,87 MW registreeriti 2021.aasta veebruaris, võrreldes 2081,00 MW-ga, mis registreeriti 2020.aasta novembris. See näitas, et pärast kaheksa aastat kestnud erastamist ei ole aastate jooksul tehtud piisavaid investeeringuid elektrienergia edastamiseks ja jaotamiseks tarbijatele, sealhulgas kodumajapidamistele ja ettevõtetele.

Vahepeal on areng keelanud rahval märkimisväärse võimu, mida oleks võinud kasutada majandus-ja muude kogu sektori tegevuste edendamiseks. Samuti on see piiranud Gencosid aastate jooksul oma kasutamata võimsusest tulu teenimast, eriti kuna andmed märkisid, et kuigi olemasolev tootmisvõimsus ületas 5000 mw, ei ole selle tulemuseks olnud arvete 100-protsendiline arveldamine.

Ühe aruande kohaselt, ” praegune olukord Nigeeria Elektrivarustustööstuses, NESI, kujutab endast omamoodi absurdsust, kõik pärand-ja riiklikud integreeritud Energiaprojektid, NIPP, elektrijaamad töötavad kvaasivõimu Ostulepingutega, elektrienergia ostulepingud, mis kujutab selgelt iga investori jaoks hirmutavat olukorda, kuna igasuguse investeeringutasuvuse tagamiseks pole mingit garantiid.

“GENCOs investorid on avatud omapärade investeerimiskliima kaotamata erasektori Sõbralik reguleeriv keskkond. Jäetakse ootama mitmepoolsete riikide, ekspordikrediidiagentuuride, Ekade, arengu rahastamise asutuste, DFI-de ja kindlustusandjate kindlaid kinnitusi, et neid riske maandada kas tagatisvahendite, poliitilise riskikindlustuse või nn halo-efekti kaudu, mida mitmepoolsed üksused nagu MIGA pakuvad.

“Sellest järeldub, et projekti laenuandjad hindavad neid riske oma intressimäära marginaalides ja uurivad projekti hoolikalt puuduste osas, mis võivad võimaldada asjaomastel asutustel oma kohustustest taganeda, mis on suur risk (lepingu pühaduse puudumine). Võimsus on endiselt riiklik probleem, kuna üle 40 protsendi Gencose olemasolevast võimsusest ei saa tarbijad piirangute tõttu nautida. Süsteemipiirangute tõttu lükatakse genereeritud võimsus tagasi või sunnitakse seda vähendama, et see vastaks infrastruktuurile, mis seda võimsust Kliendile edastab ja jaotab.

“Andmed näitavad, et igakuine” kasutamata võimsus ” oli keskmiselt umbes 50 protsenti kuni 2020.aastani, enne kui see langes umbes 30 protsendini 2020. aastal, kui Gencose olemasolevad võimsused olid sunnitud süsteemsete väljakutsete tõttu langema.”

Ta märkis, et ” luhtunud võimsus on alates 2013.aastast kuni kuupäevani pidevalt kasvanud, mistõttu GENCOs suurendas võimsust, mis ei tähenda tarbijate energiavarustuse vastavat suurenemist. Kriitiliselt vähekindlustatud riikides on rahvusvahelise tööstuse parim tava, et olemasolev tootmisvõimsus peaks olema võrdne keskmise tootmisega (kasutatud energia).

“Nigeerias on saadaval olev põlvkond täitnud suurenenud luhtunud võimsuse, kuna nbet-I põlvkonna PPA näeb ette võimsuse maksmise, mida ei tehta. Tsiteerides Maailmapanga 2021.aastat, on nende energiaprobleemide tagajärjel väidetavalt umbes 85 miljonit inimest, kes esindavad 43 protsenti Nigeeria elanikkonnast, ilma et neil oleks juurdepääsu võrguelektrile, muutes Nigeeria maailma suurima energiajuurdepääsu puudujäägiga riigiks. Sellest on saanud suur väljakutse ja inhibiitor Nigeeria Elektrivarustustööstusele, NESI, nõrgendades tootmisettevõtete jõupingutusi kättesaamatute võimsuste taastamisel ja võimsuse laienemise uurimisel, arvestades selliste üksuste kättesaadavaks hoidmiseks tekkivaid tohutuid fikseeritud tasusid.”

Eksperdid: kommenteerides arengut, grupi tegevdirektor, Sahara Power Group, ja esimees, Ikeja Electric Plc, Kola Adesina, ütles: “väljakutsed praegu takistavad energiasektoris on puudumisel majanduslikult tasuv kava. Need, kes on investeerinud, ei ole raha teeninud. Miks peaks keegi tahtma investeerida? Kui soovite investeerida, soovite kõigepealt rääkida olemasolevate investoritega ja teada saada, kas nad teenivad raha või mitte.

Lisa kommentaar

Previous post Majanduskasvu jaoks kriitilise tähtsusega merendussektor-lastisaatjad
Next post Pankade krediit erasektorile tõuseb 33% n35trn-ni