Jaanuar. 6 mässukostja oli selle mobi oda ots, ‘ ütleb prokurör žüriile

Jaanuar. 6 mässukostja oli selle mobi oda ots, ‘ ütleb prokurör žüriile

Föderaalprokurörid esitasid kolmapäeval Esimest korda žüriile kohtuasja väidetava osaleja vastu Trumpi-meelses mässus, mis vallutas USA Kapitooliumi jaanuaris. Aastal 6, 2021 ja häiris rahumeelset võimu üleandmist President Bidenile. Vandekohtunikud kuulsid ka kahe sel päeval USA Kapitooliumi politseis teeninud inimese ütlusi, sealhulgas üks kauaaegne väeosa liige, kes muutus vägivalda meenutades emotsionaalseks.

USA abiprokurör Jeff Nestler ütles Washingtoni vandekohtule, et sel päeval toimunud mäss oli Kapitooliumi kõige rängem rünnak pärast 1812.aasta sõda.

“Rahvahulk vajab juhte,” ütles Nestler ja osutas kostjale Guy Wesley Reffittile Texasest kui ühele neist juhtidest.

Valitsus süüdistas Reffittit selles, et ta oli osa Valitsusvastasest miilitsast, mida tuntakse kui Texas Three Percenters, ja väitis, et ta tõi enne mässu Washingtoni tulirelvad, tuues endaga kaasa kabuurpüstoli, kui ta liitus rahvahulgaga väljaspool Kapitooliumi. Nestler ütles, et Reffitt ajas rahvahulga vägivaldse keelega üles, süüdistati Kapitooliumi hoonet valvava politsei poole, ja pöördus tagasi alles pärast seda, kui Kapitooliumi politsei pritsis teda keemilise pihustiga. Hiljem ähvardas ta prokuröride sõnul oma lapsi, kui nad muudavad ta FBI-ks, öeldes: “reeturid lastakse maha.”Valitsus kavatseb kutsuda tunnistajateks kaks Reffitti last, sealhulgas tema poja, kes andis REFFITTI FBI-sse ja edastas korrakaitsjatele oma isa helisalvestised.

Enam kui 750 inimesest, kes seisavad silmitsi Kapitooliumi mässuga seotud süüdistustega, on 220 juba end süüdi tunnistanud ja üle 100 on mõistetud süüdi.

Kolmapäeval, valitsusvastase rühmituse the vande Keepers liige nõustus tunnistama end süüdi võrgutavas vandenõus ja ametliku menetluse takistamises. See kostja, Joshua James, nõustus tegema koostööd õiguskaitse ja prokuröridega, kes tegelevad ka kohtuasjaga Oath Keeperi asutaja Stewart Rhodese vastu.

Reffitt on aga esimene kohtualune, kes läheb kohtu alla, kus vandekohtunikud kaaluvad valitsuse tõendeid ja argumente, samuti Reffitti kaitseadvokaat William Welch.

Mõnes mõttes erineb Reffitt paljudest teistest Capitol Rioti juhtumitest. Valitsus ei süüdista teda Kapitooliumi hoonesse sisenemises ega politsei ründamises. Welch osutas mõlemale faktile oma avakõnes, milles ta ütles, et valitsuse juhtum põhineb “hype.”

Prokurörid ütlesid, et kavatsevad žüriile tutvustada ulatuslikke heli-ja videotõendeid Reffitti tegevuse kohta Kapitooliumi rahutuste ajal, sealhulgas reffitti salvestisi, öeldes: “me võtame Kapitooliumi enne päeva lõppu, rebime nad juustest välja, iga f****** üks neist.”

Nestler vabandas žürii ees, kui tsiteeris reffitti väidetavatest kommentaaridest needussõnu.

“Ma tahan lihtsalt näha, et Pelosi pea lööb iga f****** treppi väljapääsul ja ka Mitch McConnell,” ütles Reffitt Nestleri sõnul.

“Kostja riietus lahinguks,” ütles Nestler kuulikindla vestiga, kaameraga varustatud kiivriga, painduvate mansettidega ja kabuuridega käsirelvaga. Ta ütles, et Reffitt mängis märatsejate lähenemises Kapitooliumile juhtivat rolli, nimetades teda “selle mobi oda tipuks.”

“Iga kord, kui ta edasi astus, astus ka rahvahulk edasi,” sõnas Nestler.

Nestleri sõnul suutis USA Kapitooliumi politsei lõpuks Reffitti rahva sekka tagasi lükata, kasutades vähem kui surmavaid keemilisi pihusteid, kuid Reffitti tegevus “näitas rahvahulgale teed” ja nad möödusid lõpuks hoonest.

Nestler ütles, et Reffitti poeg Jackson tegi” mutrivõtva otsuse”, et anda FBI-le vihje oma Isa plaani kohta minna jaanuaris Kapitooliumi. 6 ja tegi koostööd õiguskaitseorganitega. Jackson Reffitt on seatud tunnistama hiljem kohtuprotsessi.

Avasõnas rääkis Nestler valjult ja tahtlikult ning eemaldas oma maski, et pöörduda žürii poole, kes istus üksteisest kaugel ja maskeeris suures osas tühjas kohtusaalis, järgides endiselt COVID-19 protokolle. 16-liikmeline žürii (sealhulgas neli asenduskohtunikku) tundus suures osas Tähelepanelik, mitmed tegid aktiivselt märkmeid.

Reffitti naine Nicole oli nende pandeemiaga seotud piirangute tõttu ainus tema pereliige, kes lubati kohtusaali. Ta näitas prokuratuuri Avalehele vähe välist reaktsiooni, isegi kui Nestler arutas oma mehe väidetavaid ähvardusi oma laste vastu. Intervjuudes meediale, Nicole Reffitt on öelnud, et toetab endiselt oma meest ja on kirjeldanud, kuidas see juhtum on tema perekonna lõhestanud. Ta on öelnud, et tema abikaasa väidetavad ähvardused ei olnud tõsised.

Pärast prokuratuuri sätestatud nende puhul umbes 30 minutit, kaitsja advokaat Welch andis oma avakõne. Welch hoidis esitluse ajal maski peal, rääkis palju pehmemalt ja mässis umbes kolme minuti pärast.

“Tõendid näitavad, et see juhtum oli kiirustada kohtuotsuse,” Welch ütles, “põhineb palju hype.”

Tundus, et Welch ei vaidlustanud Reffitti vägivaldset keelt. “Guy kiitleb, ta liialdab ja röögib,” ütles Welch.

Welch tegi väljakutse, kuid, süüdistuse väidetav peamine fakt:

Reffitt “ei olnud relvastatud,” ütles Welch. See on vaidlus, mida žürii peab kohtuprotsessi käigus hindama.

Capitoli politsei tunnistus
Pärast avalduste avamist oli prokuratuuri esimene tunnistaja ütlusi andma Shauni Kerkhoff, kes töötas rahutuste ajal USA Kapitooliumi politsei Tsiviilhäirete üksusega.

Rahvahulk oli “vihane ja vägivaldne” ning pikendas “nii kaugele kui ma nägin,” tunnistas naine. “Nad kutsusid meid reeturiteks.’ ”

Prokuratuur mängis salvestust Kerkhoffi üleskutsest raadio teel varundada. Kerkhoff kirjeldas enda häält salvestusel kui ” paanikat.”

Kerkhoff ütles ta tunnustatud Reffitt, et rahvahulga Jan. 6 ja kirjeldas, kuidas ta tõusis trepist väljaspool Kapitooliumi hoonet, mida toetas rahvahulk. Ta tunnistas, et Reffitt näis ” juhtivat rahvahulka üles.”

Kerkhoff ütles, et ohvitserid kasutasid reffitti edusammude tõrjumiseks piprapalle ja Mitut purki “OC spray” — üldtuntud kui pipragaasi.

Lõpuks tunnistas Kerkhoff, et Reffittit tabas piisavalt pihustit, et ta pöördus tagasi ja üritas veepudeliga silmi välja loputada. Teised märatsejad lükkasid aga politseijoonest mööda ja rikkusid hoonet ennast.

Prokurör Nestler küsis Kerkhoffilt, kas ta kaalub oma tulirelva kasutamist, mis tal oli mässu ajal. “Ma eeldasin, et selle rahvahulga inimesed on relvastatud,” vastas Kerkhoff ja ütles, et ta ei soovi oma tulirelva kasutada, kuna see võib viia “tulistamiseni”, tappes mitu inimest.

Kerkhoff tunnistas, et ta ei näinud ühtegi viidet Reffitti relvastatud olekule, kuigi ta ütles, et tal pole vaadet tema paremale puusale, kus väidetavalt oli tema kabuur.

Lõpuks kolmapäeval, Kapitooliumi politseiinspektor Monique Moore tunnistas ja jutustas juhtunust, kui Nestler näitas sellest päevast pärit jälgimisvideote ja muude piltide eksponaate.

Moore oli Capitol politsei juhtimiskeskus Jan. 6 ja kui inimesed hakkasid hoone ümbrust rikkuma, tunnistas Moore, et võttis ühendust kohaliku suurlinna politseiosakonna, USA salateenistuse, USA Pargipolitsei ja FBI-ga.

Moore ütles, et ta oli “uskumatus,” ja pidi võtma hetke, et end kokku koguda, ja Nestler ulatas talle salvrätiku, et pisarad silmadelt pühkida.

Ta ütles sisse 24 aastat osakonnaga, ta polnud kunagi midagi sellist näinud nagu sel päeval toimunud sündmused.

“Oli raske kuulda, kuidas ohvitserid raadios karjusid-karjusid abi järele,” sõnas naine.

Eeldatakse, et kohtuprotsess jätkub järgmise nädala alguses.

Lisa kommentaar

Previous post Ma tean, keda ma tahan mind koju viia: varsti on sulgemisaeg 2 olen Daytona Rannabaarides
Next post Manatee rehabilitatsioonikeskused on sissevoolu jaoks valmis, kuna prognooside kohaselt kestab suremine aastaid