Kordused, et uurida maksude järgimist Bolt, Uberi operaatorid

Kordused, et uurida maksude järgimist Bolt, Uberi operaatorid

Esindajatekoda on otsustanud luua ajutise komisjoni, et uurida Info-ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) abil transpordiettevõtete vastavust riigi kehtivatele maksuseadustele.

Resolutsioon oli järg ühehäälselt vastu resolutsiooni Rep. Ganiyu Abiodun (APC-Lagos riik)palju neljapäeval.

Liikumise liigutamine, Abiodun ütles, et maailmamajanduses, IKT-d peeti sageli strateegiliseks vahendiks organisatsioonide edu ja konkurentsivõime saavutamisel.

“Viimasel ajal on IKT-l olnud märkimisväärne mõju organisatsioonide toimimisele, kuna see pakub tohutuid võimalusi, nagu teabe salvestamine, töötlemine, hankimine, levitamine ja jagamine,” ütles ta.

Esindaja ütles, et IKT on muutnud transpordiäri väga kättesaadavaks, odavam ja tulus eriti linnapiirkondades.

“IKT on loonud töötutele palju töövõimalusi, kuna inimeste soov mugavate sõiduteenuste järele on võimaldanud ettevõtetel nagu Bolt ja Uber laialt levida üle kogu riigi.

“Paljud transporditegevused toimuvad nüüd veebipõhiste broneeringute ja maksete kaudu, mis muudavad teenuste tellimise lihtsamaks ja tõhusamaks.

“Teatas, et Bolti ja Uberi juhtide keskmine nädalane töötasu on umbes 60 000 kuni 120 000, samas kui ettevõtted võtavad vastavalt 20 protsenti ja 25 protsenti vahendustasuna iga nende platvormidel tegutseva juhi tulust.

“Olles teadlik, et ettevõtted on saanud kasu föderaalvalitsuse rajatistest, nagu maantee-ja turvavõrk, mis annab neile äritegevuse lihtsuse, seega peaksid nad olema maksude rahaülekannetes täielikult vastutavad ja ajakohased,” ütles ta.

Ta ütles, et pole selge, kas ettevõtted vastavad täielikult ettevõtete ja liitlaste küsimuste seaduse nõuetele, arvestades, et teenused olid võrgus.

Oma otsuses ütles koja asespiiker, esindaja Ahmed Wase, et komitee, kui see on moodustatud, peaks nelja nädala jooksul aru andma edasiste seadusandlike meetmete kohta.

Lisa kommentaar

Previous post Maritime kuritegude kulu Nigeeria N329. 5 miljardit-mees rektor
Next post DIY investeerimine: vaatamata teadmistele võite ikkagi raha kaotada