Kotkad-etturid Nigeeria jalgpalli poliitikas

Kotkad-etturid Nigeeria jalgpalli poliitikas

Nigeeria jalgpalli poliitika domineerib spordimaastikul alates AFCON 2022.aastast.

Poliitika mängus ja selle administreerimisel on, tõepoolest, muutunud korduvaks kümnendkohaks, nagu katkise vinüülplaadi soon, mis kordab ikka ja jälle samu sõnu.

Järgmise 3 nädala jooksul koolitatakse nigeerlaste poolt kõik silmad Super Eagles ‘ ile, kui nad alustavad oma lonkamist AFCON 2022-le Kamerunis. Vaatamata kogu hiljutisele kriisile meeskonna tehnilises koosseisus, eeldatakse, et kotkad on endiselt üks favoriite, kes võidab ihaldatud Aafrika karika.

Meeskonna ümber on praegu käimas palju tehnilist poliitikat.

Arvestades viimase paari nädala jooksul toimunut, on realistlikult AFCONI võiduvõimalused väikesed. Ükski armee ei lähe kunagi sellise sisekriisi keskel sõtta ja loodab võita. Kuid jalgpall on nii ettearvamatu mäng, kui meistrivõistluste alguseks puhutakse vilet, kriis taandub tagaplaanile ega vähenda nigeerlaste otseseid ootusi võita, ilma et oleks vastuvõetavaid vabandusi ebaõnnestumiseks.

Seetõttu määrab AFCONIS toimuv Nigeeria jalgpallipuu erinevate harude saatuse.

Nigeeria meeskonnal on 3 nädala pärast, et tutvuda, ja kiiresti kohaneda uue ja erineva tehnilise seadistusega Nigeerlasega, juhtides suurt jalgpallitehnikute konsortsiumi, kui nad alustavad veel ühte katset. Paljud näevad seda arengut kui ülesehitust tagamaks, et Nigeeria treeneritel ei õnnestu kunagi, või saada piisavalt krediiti, et jääda afconi järel rahvuskoondise tasemel juhendamise juurde.

Nende edu peatab kindlasti äravoolutoru, mis sifoonib välisvaluuta Nigeeriast välja mitmesse rahakotti välismaal nende tavapärases varjus, et välismaised treenerid on paremad kui Nigeeria treenerid.

Tavaline muster on see, et siin-seal tehakse mõned muudatused, tehakse vastumeelseid kohtumisi, mida kunagi täielikult ei toetata, ülespuhutud sihtmärkides on puudujääk, nigeerlased vallandatakse, ja jälle algab teise välismaiste treenerite komplekti ajastu, ja tsüklit korratakse.

Oma observatooriumist näen jälle selle vigase konstruktsiooni piirjooni.

Mis aga tõenäoliselt juhtub nüüd tehnilise meeskonnaga AFCONI eelõhtul?

‘Cerezo’, nagu tema fännide armee nimetab Eguavoenit, pole Nigeeria jalgpallisüsteemis uus ja intriigid, mis mängivad sageli kriitilistel aegadel enne suuremaid meistrivõistlusi minevikus. Ta on olnud nii abisaaja kui ka mõne viimase hetke tehnilise meeskonna muudatuse ohver.

Ta pärib Gernot Rohri meeskonda ja tõenäoliselt ei tee ta Kameruni viivate mängijate nimekirjas mingeid muudatusi.

Ta on pärinud ka Gernot Rohri Nigeeria abilised, sealhulgas treener Yussuf Salisu, kes kannab meeskonda suurt pagasit, osaledes mõni aasta tagasi häbiväärses korruptsioonijuhtumis, mis viis tema peatamiseni maailma jalgpalli juhtorgani poolt. Tema naasmine meeskonda tekitab tõsiseid moraalseid küsimusi tema riikliku kohustuse tagasikutsumise õigustamise kohta. See on ilmselgelt poliitiline otsus, mis on tehtud kas rahvuskoondises Etnilise kvoodi täitmiseks või muudel imestavale avalikkusele teadmata rahalistel põhjustel.

Tema kõrval on ilmselt järjepidevuse huvides väravavahi treener Alloy Agu ja endine rahvuskoondise väravavaht, kes on rahvuskoondist sellel positsioonil teeninud kauem kui keegi teine Nigeeria ajaloos, ja Joseph Yobo, endine endine rahvuskoondise kapten.

Lisaks on nüüd kirevale rahvahulgale lisatud tehnilisi suursaadikuid (uus täiendus jalgpallileksikonile). Need on tuntud endised rahvusvahelised mängijad, kellel pole treenerimärke ega treeninguid, kuid kes on mängijatena tohutult kogenud ja on Nigeeria ajaloo kuulsaimad mängijad – Jay Jay Okocha, Kanu Nwankwo ja Garba Lawal. Nad on koostatud ilmselt lisada mõned värvi kogu draama.

Lisa kommentaar

Previous post Usyk oli Anthony Joshua üle domineerivas võidus vaid 60%
Next post Aafrika nõuab $2.8 trn investeeringuid puhtale energiale üleminekuks aastaks 2050-PWC