Microsoft kohustub Aafrika tehnikainseneride koolitamiseks üle 200 miljoni dollari

Microsoft kohustub Aafrika tehnikainseneride koolitamiseks üle 200 miljoni dollari

70 miljoni dollari suuruse ehitisega, mis asub Tarkvarahiiglases Ikoyi Lagos, on Microsoft pannud püsiva struktuuri oma plaanidesse koolitada Aafrika insenere, kes loovad lahendusi globaalsete probleemide lahendamiseks.

Struktuur on osa enam kui 200 miljonist dollarist, mis on juba kulutatud Aafrika Arenduskeskuse kaudu saavutuse saavutamiseks. Esmaspäeval käivitatud Kings Towersi nime all tuntud hoones asub üle 200 inseneri, kes on peamiselt nigeerlased, lainete loomine digitaalsete lahenduste loomiseks, mis muudavad Aafrika narratiive ja annavad maailmale õla, millele digitaalsete lahenduste osas toetuda.

Viimased kolm aastat on ADC tegutsenud Microsofti Lagos hubist, kuid käivitamisega, see asub nüüd oma uues ülimoodsas tipptasemel rajatises Glover Roadil, Ikoyi. Rajatises asuvad tootetehnika, ökosüsteemi arendamise ja innovatsiooni meeskonnad.

2019. aasta mais teatas Microsoft Aafrika Arenduskeskuse (ADC) loomisest Nigeerias ja Keenias, mille missiooniks on luua uuenduslikku tehnoloogiat mitte ainult Aafrika, vaid kogu maailma jaoks. Pärast seda kutsuti andekaid insenere üles töötama tehisintellekti, masinõppe ja Segareaalsuse kallal, kusjuures ettevõte kohustub investeerima esimese viie tegevusaasta jooksul 100 miljonit USA dollarit.

Uues ADC rajatises asub ka Microsofti garaaž, uus üksus, mis käivitati osana käimasolevatest jõupingutustest innovatsiooni laiendamiseks tehnoloogilises ökosüsteemis.

Garaaž on üles ehitatud vabakujuliseks tööruumiks, kus Microsofti töötajad, praktikandid, koolid ja kogukonnarühmad leiavad Tööriistad ja koolituse, mida nad vajavad toodete turule toomiseks ja oskuste õppimiseks. Garaaž on mõeldud avatuse ja koostöö väärtuste levitamiseks kogu Microsofti ADC-s, kus inimesed tulevad garaaži, et töötada interdistsiplinaarsete meeskondadega kirguprojektide kallal, mis mõnikord jõuavad Microsofti toodetesse – see peaks lõpuks võimaldama Microsoft ADC-L saada Aafrika tehnikakultuuri silmapaistvamaks kujundajaks.

Rajatise käivitas ametlikult kommunikatsiooni-ja digitaalmajanduse Minister prof Isa Ali Pantami, keda saatis teiste peamiste külaliste seas ka riikliku Infotehnoloogia Arenguagentuuri (Nita) peadirektor Inuwa Kashifu Abdullahi.

Lagose osariigi kuberner Babajide Sanwo-Olu oli sel korral esindatud teaduse ja tehnoloogia voliniku Hakeem Fahmi poolt.

Rääkides rajatise avamisel, kommunikatsiooni-ja digitaalmajanduse Minister, kiitis arengut, märkides, et see tugevdab riigi positsiooni juhtiva piirkondliku digitaalse innovatsiooni sõlmpunktina, Nigeeria viimine Aafrika suurima digitaalse majanduse poole.

Ka Lagose osariigi kuberner, Sanwo-Olu ütles: “liitun täna mitme nigeerlase ja Lagoslasega, kiites Microsofti pühendumust tehnoloogia arendamisele meie osariigis ja riigis selle tipptasemel 7-korruselise rajatise kaudu, mis parandab tööhõivet ja aitab oluliselt kaasa ka paljude Nigeeria tehnikahiiglaste koolitusele ja tõusule.”

ADC Lääne-Aafrika tegevdirektor Gafar Lawal ütles omalt poolt: “rajatis jätkab meie jõupingutusi Nigeerias ja Lääne-Aafrikas tervikuna inseneritalentide koolitamiseks, varustamiseks ja palkamiseks, et aidata kaasa Microsofti toodete väljatöötamisele, mida kasutavad üle 1 miljardi seadme ning anda miljonitele kasutajatele ja organisatsioonidele kogu maailmas rohkem teha.”

ADC tuleviku fookuses ütlesid Microsofti identiteedi ja võrgule juurdepääsu insenerimeeskonna ettevõtte asepresident ning Aafrika Arenduskeskuse juhtivsponsor Joy Chik: “tuginedes suurepärasele tagasisidele, mille oleme saanud Nigeeria meeskondadega töötavatelt insenerijuhtidelt, kavatseme kindlasti palgata rohkem inseneritalente. Keskendume jätkuvalt üliõpilaste ja kogukonna kaasamistele, samuti investeeringud Microsofti programmidesse, mis aitab meil luua mitmekülgse andekate meeste ja naiste meeskonna.”

Lisa kommentaar

Previous post Slot juhib partnerluse Samsung, juurdepääs panga Galaxy S22 seeria rahastamine
Next post Nigeeria soovib tagasi valida ITU nõukogusse