Vene lennukite keeld USA õhuruumist on jõustunud

Vene lennukite keeld USA õhuruumist on jõustunud

President Biden teatas, et käskis teisipäeva õhtul oma kõnes olukorrast liidus, liitumine Euroopa Liidu ja Kanadaga Vene lennukite keelustamisel, osa ülemaailmsest püüdlusest karistada Venemaad sissetungi eest Ukrainasse.

Eeldatakse, et Putini režiim vastab samaga ja keelab USA lennukitel siseneda Venemaa õhuruumi. See võib tähendada pikemaid lende, kuna reaktiivlennukid suunatakse ümber suletud õhuruumi, kuid lennundustööstuse ekspertide sõnul tunnevad venelased tõenäoliselt suuremat mõju.

USA transpordiministeeriumi avalduse kohaselt keelab korraldus kõik reisijate -, lasti-ja tellimuslennud “kõigil õhusõidukitel, mis kuuluvad, on sertifitseeritud, käitatavad, registreeritud, prahitud, renditud või mida kontrollib Venemaa kodanik või tema kasuks.”

Kõik õhusõiduki käitajad, kes rikuvad USA õhuruumi sisenemise keeldu”, võidakse kinni pidada ning nende piloodid ja teised meeskonnaliikmed peavad kinni ja küsitlevad vastavalt korrakaitse-või turvatöötajad.”

Lennufirma, mis näeb kõige vahetumat mõju, on Venemaa Aeroflot, mis oli lennanud Miamisse, Los Angelesse, New Yorki ja Washingtoni DC-sse ning lennanud USA ja Kanada õhuruumi kohal Kariibi mere sihtkohtadesse. Need lennud USA-sse ja tagasi on nüüd keelatud ja Aeroflot peab lennud ümber suunama, et jõuda populaarsetesse puhkusekohtadesse.

“Nii et sellised kohad nagu Punta Cana Dominikaani Vabariigis, Cancun Mehhikos, pole need sihtkohad piiridest väljas,” ütleb Ian Petchenik ülemaailmsest lennujälgimisteenusest FlightRadar24. “Kuid marsruut sinna jõudmiseks on Venemaa lennufirmade jaoks muutunud oluliselt pikemaks,” kuna nad peavad lendama läbi Rahvusvahelise õhuruumi üle Atlandi ookeani.

Aerofloti lend Miamist Moskvasse rikkus pühapäeval Kanada keeldu Venemaa ülelendudele. Kanada lennujuhtimisasutused ütlesid Reutersile, et Aeroflot kuulutas lennu “humanitaarmissiooniks”.

Riigi Lennuamet Transport Canada teatas Twitteris, et uurib õhuruumi rikkumist. “Me ei kõhkle võtmast asjakohaseid täitemeetmeid ja muid meetmeid tulevaste rikkumiste ärahoidmiseks,” teatas agentuur.

Lisaks ütleb Petchenik, et Kariibi mere puhkuse sihtkohtadesse on raskem pääseda.

Vahepeal on Delta Air Lines peatanud oma koodijagamise lepingu Aeroflotiga.

Eeldatakse, et Venemaa tagastab soosingu ja sulgeb oma õhuruumi USA lennufirmadele, nagu see on Kanada ja Euroopa Liidu omadega, kuid Petcheniku sõnul on mõju suhteliselt väike.

“See on väga vähe reisijate lende. Ja mõjutatud kaubalennud veedavad veidi rohkem aega õhus, kuid enamik neist lendudest on endiselt võimelised tegutsema,” ütles ta.

Ükski USA lennufirma ei lenda praegu ühessegi Venemaa linna ja need, kes lendasid üle Venemaa tohutu õhuruumi Aasiasse, olid juba ettevaatlikkusest ümber liikunud. See lisab aega ja põletab palju rohkem kütust, suurendades kulusid. Nii on United Airlines ajutiselt peatanud lennud Venemaa kohal Indiasse New Delhisse ja Mumbaisse.

Ja see mõjutab umbes 300 kaubalendu kuus, enamik läheb läänerannikult või Anchorage ‘ ILT Alaskalt sihtkohtadesse Jaapanisse, Lõuna-Koreasse, Hiinasse ja Hongkongi, kuid Petchenik ütleb, et nad saavad oma lennuteed Venemaa õhuruumist eemale suunata.

“Nii et veedate natuke rohkem aega õhus, põletate natuke rohkem kütust,” kuid lennud võivad jätkata.

Lennundustööstuse allikate sõnul oleks see juhtunud enne pandeemiat, mõju oleks olnud palju suurem. USA lennufirmad tegid 1,400. aastal Venemaa õhuruumi kaudu nädalas vähe lende 2019, kuid pandeemia vähendas järsult rahvusvahelisi lennureise.

Euroopa lennuettevõtjad on rohkem mõjutatud, kuna paljud ei lenda enam Venemaa linnadesse, mida nad teenisid, ega saa ka lühemaid marsruute läbi Venemaa õhuruumi paljudesse aasia sihtkohtadesse ja tagasi.

Petšeniku sõnul on näiteks Lufthansa lend Frankfurdist Tokyosse, mis varem kulges kõrgel Venemaa polaarpiirkonna kohal, nüüd Lõuna-Aasia kaudu palju pikema tee. Nii et lend, mis varem võttis alla 10 tunni, võtab nüüd peaaegu 13 tundi.

“Nii et lisate märkimisväärse aja ja märkimisväärse läbitud vahemaa, mis tähendab ka märkimisväärset kogust põletatud kütust,” muutes selle lennufirma jaoks palju kulukamaks, ütles Petchenik.

Ehkki ekspertide sõnul on õhuruumi keeld suures osas sümboolne, halvavad majandussanktsioonid tõenäoliselt Venemaa lennuettevõtjate võimet oma laevastikke käitada, kuna neil on lennukite lendamiseks osade hankimine ja vajalike remonditööde tegemine peaaegu võimatu

Lennukitootjad Boeing ja Airbus ning lennukimootoreid tootev ja teenindav G. E. teatasid mõlemad, et peatavad Venemaa lennufirmade varuosade, hoolduse ja tehnilise toe teenused.

“Suutmatus pääseda juurde teenustele ja varuosadele ning kogu elektroonilisele toele, mis kaasneb kaasaegse lennuki käitamisega, kõik need asjad peatavad Venemaa kommertslennunduse tööstuse väga kiiresti,” ütleb Petchenik.

Lisa kommentaar

Previous post Ma tean, keda ma tahan mind koju viia: varsti on sulgemisaeg 2 olen Daytona Rannabaarides
Next post Manatee rehabilitatsioonikeskused on sissevoolu jaoks valmis, kuna prognooside kohaselt kestab suremine aastaid